تبلیغات
♣♣♣ کاربران ارجمند،مقدمتان راگرامی می داریم. این وبلاگ شمارا با سبک زندگی امام حسین علیه السلام آشنامی سازد ♣♣♣ سبک زندگی امام حسین علیه السلام - کرامات امام حسین علیه السلام:

نمونه هایی از کرامات امام حسن(ع):

نمونه شماره «1»

اللّهــم صلّ علــی محمّــد و آل محمّــد و عجّــل فرجــــهم "

یكی از مزایا و ویژگی‌های تربت كربلا آن است كه اگر از آن تسبیحی ساخته شود اگر چه با آن تسبیح نگوید ولی آن در دست شخص تسبیح می‌گوید.

این مطلب در روایتی از حضرت صادق ع): «السجود علی طین قبر الحسین (ع) ینور الی الارضین‌السبعه و من كانت معه سبحه من طین قبر الحسین (ع) كتب مسبحا ان لم یسبح بها؛سجده بر تربت حسین (ع) تا هفت زمین را روشن می‌سازد و كسی كه نزدش‌تسبیحی از تربت حسین ع) باشد در نامه اعمالش ثواب تسبیح كننده نوشته می‌شود؛اگر چه با آن تسبیح نگوید».

در روایت دیگری از حضرت صادق (ع) آمده است كه فرمود: «آن كه دانه‌ای از تسبیح تربت حسین ع) را بگرداند و یك بار استغفار كند، خدای متعال در نامه او ثواب‌هفتاد بار تسبیح را می‌نویسد. اگر آن را نگرداند و با آن تسبیح نگوید، در هر دانه از آن تسبیح تربت هفت بار ثواب تسبیح گفتن برای او نوشته می‌شود.»

از حضرت صادق ع) روایت شده «السبحه التی هی من طین قبر الحسین (ع) تسبح بید الرجل من غیر ان یسبح تسبیحی كه از تربت حسین (ع) باشد در دست آدم تسبیح می‌گوید، بدون آن كه با آن تسبیح بگوید.»در این زمینه نیز روایات متعدد وجود دارد. كه ذكر همه آنها در این مقال نمی‌گنجد.

توجه به این نكته این جا لازم است كه تسبیح گفتن تربت حسین (ع) غیر ازتسبیح گفتن جمیع موجودات دنیا است كه در قرآن به آن اشاره شده است (سبح لله ما فی السموات و ما فی الارض .بنابراین تربت حسین (ع) علاوه بر گفتن آن تسبیح این تسبیح را نیز می‌گوید كه شخص آن را نمی‌گوید.

منبع: کتاب تربت حسینی و قداست و شفابخشی آن


نمونه شماره«2»

اللّهــم صلّ علــی محمّــد و آل محمّــد و عجّــل فرجــــهم "

سلمان گوید:روزی به در خانه‌ی حضرت زهرا علیهاالسلام رفتم و اذن ورود گرفتم و چون داخل شدم دیدم كه حضرت زهرا علیهاالسلام مشغول آسیاب كردن است و دستاس را می‌چرخاند در حالیكه دستان مباركش مجروح شده است.

عرض كردم: «ای سیده‌ی زنان و ای مخدره دوران! چرا به فضه دستور نمی‌دهید تا دستاس نماید.»جواب فرمود: «پدر بزرگوارم امر فرموده كه كارهای خانه یك روز بر عهده‌ی من و یك روز بر عهده‌ی فضه باشد و اینك نوبت من است.»

در این سخن بودیم كه ناگاه امام حسین علیه السلام در گهواره به گریه درآمد. پس عرض كردم:«ای سیده‌ی عالمیان! مرا نیز در كارتان شریك نمایید.»حضرت فرمود: «تو دستاس كن تا من حسین را آرام نمایم.»سلمان گوید: «من مشغول دستاس كردن شدم. مدتی بعد بانگ اذان برخاست و من جهت اقامه‌ی نماز عازم مسجد شدم.» 

پس از نماز امیرمومنان علیه السلام را گفتم:«ای امیرمومنان! شما اینجا نشسته‌اید و فاطمه‌ی زهرا دستان مباركش از دستاس كردن مجروح شده است.»پس امیرمومنان علیه السلام گریان شد و فورا به خانه رفت. هنوز مدت كوتاهی نگذشته بود كه آن حضرت شادمان و خوشحال بازگشتند.

حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:«یا علی! گریان رفتی و خندان آمدی؟!»عرض كرد:«یا رسول الله! چون وارد خانه شدم، فاطمه را دیدم كه از خستگی خوابیده است و دستاس بی آنكه كسی آنرا حركت دهد می‌گردد و گهواره‌ی حسین بی‌آنكه كسی آنرا بجنباند در حال جنبش است و ندایی می‌آمد كه برای حسین لالایی می‌گفت و چنین می‌خواند:ان فی الجنه نهرا من لبن لعلی و لزهرا و حسین و حسن‌كل من كان محبا لهم یدخل الجنه من غیر حزن».  پس حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:«یا علی! بشارت باد تو را به بهشت جاویدان و جوی شیر كه طعم آن هرگز متغیر نمی‌شود و بشارت باد دوستان تو را.»آنگاه فرمود: «یا علی! آیا دانستی كه چه كسی دستاس را می‌چرخانید و چه كسی گهواره را می‌جنباند.»عرض كرد: خدا و رسولش بهتر می‌دانند.»حضرت فرمود: «آنكه گهواره را می‌جنباند، جبرییل و آنكه دستاس را می‌چرخانید میكاییل بود

منبع: کتاب كرامات و مقامات عرفانی امام حسین علیه السلامتاریخ : یکشنبه 17 اسفند 1393 | 09:17 ق.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

 سبک زندگی امام حسین

 سبک زندگی امام حسین

 سبک زندگی امام حسین

 سبک زندگی امام حسین

 سبک زندگی امام حسین

 سبک زندگی امام حسین

 سبک زندگی امام حسین

 سبک زندگی امام حسین

مقام معظم رهبری